Požádat o dostupnost

Pole označená * jsou povinná.

7. ročník Letní fagotové akademie (LFA)

Interpretační kurz hoboje a fagotu

7. ročník Letní fagotové akademie (LFA) probíhající od 6. do 13. 7. 2019 v městysu Rataje nad Sázavou obsahuje týdenní mezinárodní interpretační kurz hoboje, fagotu a jim příbuzných nástrojů, přednášky, semináře o výrobě strojků a tři koncerty v obcích Rataje nad Sázavou a Kutná Hora.

Jaké koncerty se v rámci LFA konají?
Můžete se těšit na tři koncerty a jednu přednášku spojenou s hraním.

6. 7. v 18:00 - ZAHAJOVACÍ KONCERT "ČESKÁ FILHARMONIE V POSÁZAVÍ" - Zámek Rataje nad Sázavou: Hobojisté a fagotisté České filharmonie vystoupí na zámku v Ratajích nad Sázavou a zahájí tak Letní fagotovou akademii. 
Vystoupí - Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba - hoboj, Ondřej Roskovec, Tomáš Františ, Martin Petrák, Ondřej Šindelář - fagot, Olga Dlabačová - cembalo.  Vstupné 120Kč, snížené 60Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

7. 7. v 17:00 - ALENA HÖNIGOVÁ A ONDŘEJ ŠINDELÁŘ "ČESKÉ VÍŘENÍ MOZARTOVSKÝCH KLÁVES" - Zámek Rataje nad Sázavou. Hudba J. L. Dusíka, W. A. Mozarta, V. J. Tomáška, J. V. Voříška a T. Dürnitze a povídání o velkém hudebním nadšení, které v českých zemích rozdmýchal svou návštěvou W. A. Mozart. Vstupné 150Kč, snížené 100Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.
Alena Hönigová – fortepiano
Ondřej Šindelář – historický fagot

11. 7. v 19:00 - "OD BACHA AŽ PO ZIMMERA" - Kostel sv. Jana Nepomuckéhov Kutné Hoře. Padesát hráčů na hoboje a fagoty vystoupí pod taktovkou fagotisty a dirigenta Martina Petráka v Kutné Hoře. Komorní hudba barokních mistrů i filmové skladby součastnosti zahrají účastníci Letní fagotové akademie v Ratajích nad Sázavou. Vstupné 120Kč, snížené 60Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

13. 7. v 15:00 - SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT - Zámek Rataje nad Sázavou: Účastníci Letní fagotové akademie vystoupí na závěr letního kurzu pro hoboj a fagot a představí zde svou týdenní intenzivní práci. Uslyšíte sólové hráče, komorní soubory i velký dvouplátkový orchestr. Vstupné 100Kč, snížené 50Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

19. 7. v 19:00 - BELFIATO QUINTET - Zámek Rataje nad Sázavou. W. A. Mozarta, M.Ravela, S. Barbera a dalších. Vstupné 150Kč, snížené 100Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

Na všechny koncerty Vás srdečně zveme!

Kdo bude na LFA 2019 vyučovat?

HOBOJ: Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba

FAGOT: Lukáš Kořínek, Martin Petrák, Ondřej Roskovec

Pro koho je kurz určen?
Pro hobojisty a fagotisty od amatérů, začátečníků, studentů ZUŠ, konzervatoří, VŠ a učitele hoboje a fagotu.

Co je v ceně?
Ubytování, strava 3x denně, individuální hodiny s lektory, korepetice (klavír/cembalo), poslechové hodiny, semináře o výrobě strojků, hodiny komorní hry, vstup na zahajovací koncert.

Kolik kurz stojí?
Letní fagotová akademie stojí pro české účastníky 7500Kč (kurz je dotován).

Kde kurzy probíhají?
Letní fagotová akademie se koná v malebném prostředí středního Posázaví, v historickém městečku obklopeném hustými lesy a jedinečnou přírodou – v Ratajích nad Sázavou. Zde jsou k účelům kurzů zajištěny rozmanité prostory na ratajském renesančně-barokním zámku, ve středověkém hradě a v klubu Pivovárek, jež zaručují dostatek cvičeben a učeben.

Ubytování je zajištěno v penzionech, apartmánech a v dalších soukromých budovách a domech v Ratajích nad Sázavou.

 

„Název Rataje musel vzniknout ze slov ráj tu je.“ Ondřej Roskovec
Tagy: Rataje CSDN

Pole označená * jsou povinná.