Požádat o dostupnost

Pole označená * jsou povinná.

AKADEMIE TELČ 2018!

AKADAMIE TELČ

Mistrovské kurzy a kurzy komorní hudby jsou vedeny uznávanými umělci z České republiky a Francie. Výuku na dechové nástroje tradičně vede trojice francouzských lektorů, zatímco smyčcové nástroje vyučují přední čeští umělci. Neopomenutelným článkem je také výuka skladatele Miguela Kertsmana, který zde vede workshopy soudobé hudby a přednášky hudebního managementu.

Lektoři na hoboj:

Jean-Louis Capezzali

Výuka od 15. do 18.7. 2018

V roce 1979 Jean-Louis Capezzali obdržel diplom profesora hry na hoboj a byl jmenován sólovým hobojistou v orchestru Concerts Lamoureux. V roce 1984 se stal sólistou Orchestre Philharmonique de Radio France.

Od roku 1988 vyučoval na Hudební konzervatoři v Paříži a od roku 1998 vyučuje na Hudební konzervatoři v Lyonu. Jean-Louis Capezzali je pravidelně zván na mistrovské kurzy (Prades, Moskva, Kodaň, Tokio, Peking, Soul aj.) . Sólově vystupuje s nejlepšími francouzskými a zahraničními ansámbly (Concerts Lamoureux, Orchestre Philharmonique de Radio France, Opéra de Berlin, Ensemble Orchestral de Paris aj.)

Věnuje se také komorní hudbě.

 

Fabien Thouand

Výuka od 19. do 24.7. 2018

V roce 1996 byl Fabien Thouand oceněn první cenou na Pařížské konzervatoři, kde studoval ve třídě Jean-Clauda Jaboulaye. Ve studiích pokračoval na CNSM v Paříži pod vedením Jacquese Tyse a Jean-Louise Capezzaliho. V roce 2000 ovládl tamní soutěž a stal se tak suveréním vítězem. Následně se zúčastnil mistrovských kurzů Maurice Bourguea.

V roce 2001 Thouand vyhrál 2. cenu na soutěži Pražského jara a 3. cenu na mezinárodní soutěži “Giuseppe Tomassini” v Petritoli. O rok později byl oceněn 3. cenou na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů v Toulonu.

Jeho kariéra se od té doby rozvíjí ve Francii i v zahraničí, specializuje se především na oblast orchestrální a komorní hudby. Jako sólistu ho k vystoupení pozvalo mnoho orchestrů, například  La Monnaie (Brusel), Bavorský rozhlasový orchestr, Londýnský symfonický orchestr, Bavorská státní opera v Mnichově, Opera de Lyon, Bamberští symfonikové, Camerata Salzburg a také Toulouse National Chamber Orchestra či Chamber Orchestra of Europe.

Hrál pod taktovkou renomovaných dirigentů jako jsou Ricardo Muti, Loreen Maazel, Zubin Metha, Yuri Termikanov, Kurt Mazur, Charles Dutoit, Claudio Abbado, Valery Gergiev či Daniel Barenboim.

Od roku 2004 je prvním hobojistou v orchestru milánského divadla La Scala.

Kromě kariéry aktivního umělce se take věnuje výuce, v roce 2010 byl nominován na pozici asistenta hobojové výuky na CNSM Lyon, v roce 2011 pak na vedoucího hobojové třídy na Lugano School of Music.

Nedávno získal nominaci na výuku hoboje na Royal College of Music of London.

Oboissimo-logo-upravamu1VKUGUrZeaY

Pole označená * jsou povinná.