Požádat o dostupnost

Pole označená * jsou povinná.

Letní fagotová a hobojová akademie 2018

Interpretační kurz hoboje a fagotu

6. ročník Letní fagotové akademie (LFA) probíhající od 7. do 14. 7. 2018 v městysu Rataje nad Sázavou obsahuje týdenní mezinárodní interpretační kurz hoboje, fagotu a jim příbuzných nástrojů, přednášky, semináře o výrobě strojků a tři koncerty v obcích Rataje nad Sázavou a Kutná Hora.

Jaké koncerty se v rámci LFA konají?
Můžete se těšit na tři koncerty a jednu přednášku spojenou s hraním.

7. 7. v 18:00 - ZAHAJOVACÍ KONCERT "ČESKÁ FILHARMONIE V POSÁZAVÍ" - Zámek Rataje nad Sázavou: Hobojisté a fagotisté České filharmonie vystoupí na zámku v Ratajích nad Sázavou a zahájí tak Letní fagotovou akademii. 
Vystoupí - Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba - hoboj, Ondřej Roskovec, Tomáš Františ, Martin Petrák, Ondřej Šindelář - fagot, Olga Dlabačová - cembalo.  Vstupné 120Kč, snížené 60Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

12. 7. v 19:00 - "OD BACHA AŽ PO ZIMMERA" - Kostel sv. Jana Nepomuckéhov Kutné Hoře. Čtyřicet hráčů na hoboje a fagoty vystoupí pod taktovkou fagotisty a dirigenta Martina Petráka v Kutné Hoře. Komorní hudba barokních mistrů i filmové skladby součastnosti zahrají účastníci Letní fagotové akademie v Ratajích nad Sázavou. Vstupné 120Kč, snížené 60Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

13. 7. v 19:00 - PŘEDNÁŠKA A KONCERT "CESTA ZE STŘEDOVĚKU" - Hrad Pirkštejn Rataje nad Sázavou. Přednáška o hoboji a fagotu a jejich vývoji pod širým nebem na nádvoří středověkého hradu. Vstupné dobrovolné.

14. 7. v 17:00 - SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT - Zámek Rataje nad Sázavou: Účastníci Letní fagotové akademie vystoupí na závěr letního kurzu pro hoboj a fagot a představí zde svou týdenní intenzivní práci. Uslyšíte sólové hráče, komorní soubory i velký dvouplátkový orchestr. Vstupné 100Kč, snížené 50Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před koncertem.

Na všechny koncerty Vás srdečně zveme!

Kdo bude na LFA 2018 vyučovat?

HOBOJ: Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba

FAGOT: Tomáš Františ, Martin Petrák, Ondřej Roskovec

Pro koho je kurz určen?
Pro hobojisty a fagotisty od amatérů, začátečníků, studentů ZUŠ, konzervatoří, VŠ a učitele hoboje a fagotu.

Co je v ceně?
Ubytování, strava 3x denně, individuální hodiny s lektory, korepetice (klavír/cembalo), poslechové hodiny, semináře o výrobě strojků, hodiny komorní hry, vstup na zahajovací koncert.

Kolik kurz stojí?
Letní fagotová akademie stojí pro české účastníky 7500Kč (kurz je dotován).

Přihláška na LFA online

Kde kurzy probíhají?
Letní fagotová akademie se koná v malebném prostředí středního Posázaví, v historickém městečku obklopeném hustými lesy a jedinečnou přírodou – v Ratajích nad Sázavou. Zde jsou k účelům kurzů zajištěny rozmanité prostory na ratajském renesančně-barokním zámku, ve středověkém hradě a v klubu Pivovárek, jež zaručují dostatek cvičeben a učeben.

Ubytování je zajištěno v penzionech, apartmánech a v dalších soukromých budovách a domech v Ratajích nad Sázavou.

Tagy: akademie

Pole označená * jsou povinná.